Gamze Kesici

Gamze Kesici

Uzman Klinik Psikolog

Uzman Klinik Psikolog Gamze Kesici, Psikoloji lisans eğitimini İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde, ardından psikoterapi alanında uzmanlaşmak adına Klinik Psikoloji yüksek lisans eğitimini İstanbul Medipol Üniversitesi’nde başarıyla tamamlamıştır.

Yüksek lisans yıllarında Kabul ve Kararlılık Terapisi (ACT), Psikodinamik Terapi ve Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) ekollerinin teorik eğitimlerini almış ve uygulamalı süpervizyon sürecini tamamlamıştır.

Lisans yıllarında anaokulları ve insan haklarıyla ilgili faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarında ayrıca devlet hastanelerinin Psikoloji klinikleri ve TRSM (Toplum Ruh Sağlığı Merkezleri)’lerde demans, Bipolar Bozukluk ve Şizofreni tanısıyla tedavi sürecine devam eden danışanlarla çalışmalara katıldığı stajlarını tamamlamıştır.

Eğitim hayatının başından beri, Sevgi Evleri’nde yaşayan çocuklarla grup çalışmaları, Kahramanmaraş depreminden etkilenen depremzedelerle psikolojik ilk yardım ve psikolojik destek müdahaleleri ve yeme problemleri yaşayan üniversite öğrencileriyle grup terapileri uygulamaları gibi pek çok gönüllü çalışmada yer almıştır.

MMPI (Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri) ve Çocuk Testleri eğitimlerini tamamlamıştır.

Çalışma hayatı boyunca online ve yüz yüze olarak danışan görmenin yanı sıra; farklı kurumlarda okul psikologluğu, danışmanlık ve İstinye Üniversitesi’nde misafir öğretim görevliliği rollerini üstlenmiştir.

Psikoterapi çalışmalarında ağırlıklı olarak yöntemlerinden yararlandığı Bilişsel Davranışçı terapilerin mindfulness (bilinçli farkındalık) ve kabul becerileri odaklı bir ekolü olan Kabul ve Kararlılık Terapisi (ACT)’nin teorik eğitimini yüksek lisans yıllarında, sertifikasyon ve süpervizyon sürecinde Doç. Dr. K.Fatih Yavuz’dan, EMDR (Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşlemleme) I. Düzey eğitimini Asena Yurtsever ‘den, rüyaların fenomenolojik olarak çalışıldığı Fenomenolojik Rüya Benliği Modeli (FRBM) eğitimini ise Prof. Dr. Hayrettin Kara’dan almıştır.